קרן גוש עציון

מגמת לימודי אמנות לנערים-על שם הדר גולדין ז"ל -מרחב גוש עציון ואפרת

כמה מילים על המגמה:

מגמת האמנות העל-אזורית לבנים מגוש עציון אפרת הוקמה בשנת תשע"ז  2016 ביוזמת מינהל החינוך הדתי, הפיקוח על לימודי תקשורת ואמנויות ובברכתם ותמיכתם של ראשי מחלקות החינוך גוש – עציון אפרת. תלמידי המגמה מגיעים מארבעת מוסדות בגוש עציון- אפרת :תיכון דרך אבות, ישיבת נווה שמואל, ישיבת מקור חיים וישיבת אורות יהודה.

צוות המגמה הנו: נעמה פז, פורת סלומון ואליעד לנדאו .

למגמה הצלחה מסחררת וביקוש רב.

למה דווקא מגמת אמנות לנערים???

בשנים האחרונות ישנה התפתחות רבה בלימודי תחומי היצירה השונים במערכת החינוך העל יסודית הדתית. עשרות מגמות תקשורת, קולנוע, אמנות פלסטית תאטרון ומחול הוקמו ברחבי הארץ. אולם כולן מיועדות לנערות בלבד! בקרב מוסדות דתיים לנערים ניתן לספור את מגמות האמנות על כף יד אחת.

למרות ההבנה בחשיבות הצורך לפתח את כישורי התלמיד בכל תחום, ולמרות ההכרה  בתרומה העמוקה שיש ליצירה לפיתוח הנפש ולזהותו של המתבגר, עדיין העיסוק באמנות נתפס כזר לחינוך הבנים המסורתי דתי.

כדי לעקוף את הקושי הזה החלטנו לנקוט ביוזמה של פתיחת מגמות אמנות אזוריות ועל אזוריות לבנים על מנת לאפשר לנערים מוכשרים מרחב לימוד ליצירה ופיתוח הכישרון הטבעי שניחנו בו.

החיבור להדר גולדין ז"ל

הדר נולד ב1991 למשפחת גולדין מהישוב אשחר. בעל חוש אמנותי מפותח, במהלך כל חיו צייר ויצר אוצר אומנותי המבטא את שמחת ההשראה, חדוות היצירה, אהבת האדם, המשפחה והטבע.

הדר נהרג ונחטף ע"י החמאס בשנת 2014,במבצע צוק איתן, בפעולה שנועדה לאיתור מנהרות שנחפרו על ידי האויב.

משפחתו של הדר פועלת להנחלת עולמו וערכיו של הדר, ולהבאתו לקבר ישראל. ובחרה להנציח אותו ואת פעלו גם באמצעות הקמת מגמת אמנות זו המאפשרת את גידולם של אמנים דתיים ההולכים בדרכו ויוצרים מתוך אמונה, כישרון ואהבה.

השותפים שלנו:

מינהל החינוך הדתי  מעניק סבסוד שעות לימוד. ההורים שותפים בתשלום שכר הלימוד ואנו מחפשים שותפים נוספים למימון חומרי היצירה ומקום הלימוד.

מה אנחנו מבקשים?

כל מי שתחום החינוך לאמנות נוגע לו, מבין את חשיבות התפתחותן של האמנויות בקרב הציבור הדתי. וחשיבות קידומו במסגרת השיח האמנותי הישראלי הכללי.

בואו להיות שותפים שלנו בסיוע למגמה ובהנצחתו של הדר באמצעות תרומה.

 

עלות פרוייקט כוללת