קרן גוש עציון

אמבלונס

מבצע אמבולנס לגוש עציון – לתת חיים במתנה
מתקפות הטרור בגוש עציון וברחבי הארץ הולכות וגוברות. השלכת בקבוקי תבערה, יידויי אבנים וכן פיגועי דריסה, דקירה וירי הפכו להיות דבר שבשגרה. נוסעים תמימים, הולכי רגל ואזרחים מן השורה נפצעים ונרצחים. התערערה תחושת הביטחון באזור. לאור המצב הקשה אנו פונים אליכם בבקשה לסייע לנו ברכישתם של שני אמבולנסים חדשים.
מגן דוד אדום, שירות החירום הלאומי, משרת את תושביה של המועצה האזורית גוש עציון. צי האמבולנסים כולל תשעה אמבולנסים המשרתים את 22 היישובים במועצה. האמבולנסים מופעלים ומתוחזקים בידי 120 מתנדבים תושבי גוש עציון. כל האמבולנסים פועלים בשיתוף מגן דוד אדום, שהוא חבר בארגון הצלב האדום הבינלאומי.
כנותני מענה ראשוני בשעת חירום מטרתנו העיקרית היא להעניק התערבות מהירה ומידית לכל אדם, בלי הבדל דת, גזע או מין, ולייצב את הנפגעים כך שיוכלו לקבל טיפול רפואי מתאים עד להגעתם לבית החולים הקרוב ביותר.
המתנדבים זמינים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, 365 יום בשנה, ונותנים מענה לכל פנייה בתוך הקהילה או מחוץ לה (טיפול חירום רפואי לנפגעי תאונות דרכים ועוד).
כאשר יש צורך בשירותי חירום מצילי חיים מתן טיפול מקצועי ומהיר הוא דרישה בסיסית. על מנת לשדרג את צוותי החירום שלנו ולהעניק טיפול חירום רפואי אנו זקוקים לשני אמבולנסים נוספים.
רוב האמבולנסים שברשותנו כיום פועלים כבר 11 שנה. לא רק שהם לוקים בבעיות מכניות, אלא שמבחינה חוקית אסור להחזיק אותם עוד על הכביש. עובדה זו מקשה מאוד על צוותי החירום המתנדבים לבצע את תפקידם כהלכה.
אנו פונים אליכם לפתוח את הלב ולהרים תרומה למטרה ראויה זו. בעשותכם כך תהיו שותפים להצלת חיים.
אפשרו לנו להמשיך בביצוע במשימתנו הראויה ומצילת החיים.

פריט פרטים עלות (בשקלים)
נושא מס יחידות נדרש עלות יחידה
עלות אמבולנס 2 350,000 ליחידה
עלות פרוייקט כוללת 700,000